Тур-Колекшн Rss

Новинки

Категорія: Новини

Пропонуємо Вашій увазі нову колекцію ексклюзивних магнітів (розмір 55 на 90 мм)!

IMG_20140312_174325 копія IMG_20140312_174335 копія IMG_20140312_174401 копія

0001

№ 0001.  Колодяжненський лiтературно — меморiальний музей Лесi Українки  відкритий 10 липня 1949 року на території великого маєтку, який 1868р. придбав батько поетеси Петро Косач. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка.

Експозиція музею складається з двох частин – меморіальної і літературної і розміщена у трьох приміщеннях. Меморіальна експозиція являє собою два будинки: Лесин будиночок – „Білий”, побудований у 1890 році для старших дітей як літературне шале-флігель, і батьківський будинок – „Сірий”, споруджений Петром Косачем, батьком поетеси у 1896 році. Меморіальні будинки є пам’ятками історії, в них відтворено обстановку, яка була при житті Лесі Українки. Літературна експозиція розміщена в окремому приміщенні, побудованому у 1980 році.

0002 №0002.  Дубенський замок – головна визначна пам’ятка історії, культури та архітектури міста Дубна Рівненської області. Це один з об’єктів Державного історико-культурного заповідника міста Дубно. Дубенський замок велично височить над річкою Іквою. Тут у минулі часи зберігали свої численні багатства князі Острозькі. Замок побудований у 1492 році князем Костянтином Острозьким на місці давньоруського городища. Замком у Дубні правили й інші аристократичні родини: Заславські, Сангушки, Любомирські, Барятинські. Замковий ансамбль складається з надбратного корпусу (XV ст.) та двох палаців – палацу князів Острозьких (XVI ст.) і палацу князів Любомирських (XVIII ст.).

0003№ 0003. Зба́разький за́мок — фортифікаційна оборонна споруда в місті Збараж Тернопільської області. Збаразький замок був збудований протягом 1620-1631 років останніми представниками роду князів Збаразьких – Юрієм і Христофором, за проектом італійського архітектора Вінченцо Скамоцци. Будівництво тривало з  1620 року до 1627 року під керівництвом Христофора Збаразького, а  з 1627 року його братом Юрієм.  Нині замок є візитною карткою Збаража. Він розташований у парковому масиві –це місце називається Замковою горою. Входить до складу Національного заповідника «Замки Тернопілля».

0004№0004. Меджибізький замок розташований у мальовничому селищі Меджибіж що за 30 км. від Хмельницького, споруджений між річками  Південний Буг та Бужок. Саме через таку топографію він має форму подовженого трикутника. Будівлі замку зосереджені у східному куті, там  розташована Офіцерська вежа. В’їзд до замку знаходиться біля п’ятигранної двохповерхової Лицарської вежі з амбразурами. А посеред двору розташована діюча Святомиколаївська замкова церква 1586 року будівництва.  У 2001 році на базі фортеці створено  державний  історико-культурний  заповідник «Межибіж».

0005№0005. Острозький замок – це унікальний архітектурний ансамбль Волині, який заслуговує на увагу. Він  розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною ріки Вілії. Побудований на місці дерев’яного укріплення зруйнованого монголо-татарами в 1241 році. Замок був резиденцією князів Острозьких. Замок почав зводитись іще на початку ХІV ст. стараннями кількох поколінь родини князів Острозьких. Фортеця активно розбудовувалась й перебудовувалась впродовж трьох століть, потім іще багато часу зазнавала чималих руйнувань та рідкісних спроб відродження. Сьогодні у ансамблі замку  збережені Вежа Мурована (XIV століття), Кругла башта (XVI століття), Богоявленський собор (XV-XVI століття), надбрамна дзвіниця (1905) і фрагменти стін. Зараз на території Острозького замку розташований Острозький краєзнавчий музей, який входить до складу Державного історико-культурного заповідника м. Острог (заснований в 1981 році на базі музею).

0006№0006. Культурно-археологічний центр «Пересопниця», в селі Пересопниця Рівненського району, відкрито 29 серпня 2011 року до 450-річчя Пересопницького Євангелія . Cаме 29 серпня 1561 року в Пересопницькому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці завершено працю над створенням національного символу української нації — Пересопницького Євангелія — визначна рукописна пам’ятка староукраїнської мови та мистецтва XVI ст. Один із перших українських перекладів канонічного тексту Четвероєвангелія. Культурно-археологічний центр включає в себе: Археологічний музей, Музей української Першокниги Пересопницького Євангелія та Музей-скансен “Княже місто”.

0007№0007.  Палацово-парковий ансамбль «Маєток Самчики» – один із найблискучіших в Україні творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму. Садибу в селі Самчикина берегах річки Случ почав облаштовувати Ян Хоєцький на початку 18 століття. Побудований за проектом польського архітектора Якуба Кубицького.

0008№0008. Замки князів Острозьких.  Князі Острозькі — одна з найвідоміших українських князівських родин, представники якої відіграли видатну роль в історії України, Литви і Польщі. За́мок у Старо́му Селі́   — пам’ятка архітектури XVI—XVII століть, розташована в селі Старе Село (Пустомитівський район, Львівська область), побудований у 1584—1589 роках. Замок завдяки своїй площі (2 га) вважається найбільшим на Львівщині. За́мок у Старокостянтинові – резиденція князів Острозьких, збудована на мисоподібній ділянці при злитті річок Случі та Ікопоті, як органічна частина міської інфраструктури Старокостянтинова (Хмельницька обл.) наприкінці XVI століття. Острозький замок розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною ріки Вілії у місті Острог Рівненської області. Побудований на місці дерев’яного укріплення зруйнованого монголо-татарами в 1241 році. Ду́бенський за́мок – головна визначна пам’ятка історії, культури та архітектури міста Дубна Рівненської області. Він велично височить над річкою Іквою. Тут у минулі часи зберігали свої численні багатства князі Острозькі. Замок побудований у 1492 році князем Костянтином Острозьким на місці давньоруського городища.

0009№0009. Золота́ підко́ва Льві́вщини — популярний туристичний маршрут, який включає в себе чотири замки: Золочівський, Олеський, Підгорецький та Свіржський. Сві́рзький за́мок — замок в Україні, розташований у селі Свірж Перемишлянського району Львівської області. Згадки про нього трапляються в архівних документах 1530 року, коли він належав шляхетському родові Свірзьких. Але сучасного вигляду він набув з середини XVII століття. Підгоре́цький за́мок — є одним з найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями, збудований протягом 1635 – 1640 рр. на місці давніших укріплень, що належали родині Підгорецьких. Зо́лочівський за́мок — збудований у XVII ст. (1634 р.) як оборонна фортеця на кошти Якуба Собєського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського)  на місці старого дерев’яного замку у місті Золочів. Олеський замок — один з унікальних замків України, що  знаходиться у селищі Олесько Львівській області,  Буського району, на стрімкому пагорбі, що здіймається над  Бродівською рівниною. Унікальність замку полягає в тому, що це один з найдавніших замків України – пам’ятка архітектури ХІІІ-ХVІІІ ст.

0010№0010. Місто РІВНЕ – обласний центр України, розташований на річці Устя. Вперше воно згадується в 1283 році як місто Галицько-Волинського князівства у зв’язку з битвою, яка відбулася між військами краківського князя Лешка Чорного і литовського князя Вітена. Магдебурзьке право Рівне отримало з 1492 року, а статус міста з 1939 року. У 2013 році Рівне відсвяткувало 730-ту річницю з дня свого заснування.

0011№0011. Місто ЛУЦЬК — одне з найдавніших міст України, перша згадка про яке датується 1085. Луцьк був столицею удільного князівства, що входило до складу Волинської, а згодом Галицько-Волинської землі. Місто прикрашає визначна архітектурна пам’ятка Волині – мурований Верхній замок, закладений останнім галицько-волинським князем Любартом у XIV ст.

0012№0012.Місто ЧЕРНІВЦІ — політичний, культурний і релігійний центр Буковини, місто вважаються пісенною столицею України, розташоване на південному заході країни за 40 км від румунського кордону. Перша письмова згадка про місто датується 8 жовтня 1408 року.

 

 

0013№0013 Святомиколаївська замкова церква — центральна будівля стародавньої Меджибізької фортеці (ДІКЗ “Межибіж”), розташовується посеред замкового двору, побудована у 1586 році. Нині – це діючий православний храм.

 

 

 

 

 

 

0014№0014. Замок Паланок (Мукачівський замок) – визначний воєнно-архітектурний пам’ятник середньовіччя. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м. у місті Мукачево Закарпатської області, займає площу 13 930 кв. м. Точної дати заснування замку немає, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується

0015№0015.Місто ОСТРОГ — місто обласного значення в Україні, центр Острозького району Рівненської області. Назва міста походить від його розташування на завороті річки Вілії, де утворюється гострий ріг. Існує ще одна версія етимології Острога: пагорб Замкова гора, розташований у місті, був оточений дерев’яною огорожею, яка складалася з загострених зверху колод — острог. Відоме з 1100 року. Статус міста з1795 року. Місто обласного значення з 1995 року.

0016№ 0016. Санаторій “ЧЕРВОНА КАЛИНА” – розташований в західному регіоні в с. Жобрин, Рівненської області. Здравниця розташована на 36 гектарах соснового бору, на берегах 200 гектарів мальовничого озера. Природа благословила цей край двома джерелами цілющої мінеральної води, які використовуються для лікувального пиття і у вигляді лікувальних ванн.

0017№0017Місто ВІННИЦЯ — одне з найчарівніших міст Поділля, розташоване на березі ріки Південний Буг, значний історичний (осередок східного Поділля), сучасний економічний і культурний центр держави. Відоме з 1363 року.

 

 

0018№ 0018.УЖГОРОДСЬКИЙ ЗАМОК ХV-XVІІІ ст. —  найдревніша і найцінніша історико-архітектурна будова міста Ужгорода, унікальний зразок укріплень бастіонного типу на закарпатських землях, шедевр романського архітектурного стилю. Перші згадки про замок відносяться до IX століття. З 1946 року і по сьогодні в стінах замку розташований Закарпатський краєзнавчий музей.

0019№0019. Мука́чево  — місто обласного значення в Закарпатській області. Засноване 896 року. Розташоване на берегах річки Латориця. Мукачево – неофіційна туристична столиця Закарпаття. Саме тут розташований найвідоміший замок краю  – «Паланок».

 

 

0020№0020 Черні́гів — місто на півночі України, у західній частині Чернігівської області. Розташоване у Придніпровській низовині, на правому високому березі річки Десна. Місто славиться своїми пам’ятками часів Київської Русі і Чернігівського князівства, а також  Гетьманщини і козацького Чернігівського полку.

0021№0021 Національний заповідник «Давній Галич» — комплекс пам’яток історії та культури стародавнього Галича та Галицько-Волинської держави ХІІ-ХІІІ ст., більшість яких розташовані в межах сучасного села Крилос та міста Галич, Галицький район Івано-Франківської області. Площа заповідника — майже 80 км².

0022№0022 Івано-Франківськ – обласний центр України, розташований у міжріччі Бистриці-Солотвинської і Бистриці-Надвірнянської. Заснований у 1662 р. коронний гетьманом Станіславом Потоцьким, на честь якого названий Станіславом (у 1962 р. перейменований на Івано-Франківськ). Магдебурзьке право отримав також у 1662 р. 8 квітня 1990 р. над Івано-Франківською радою був вперше в Україні піднятий синьо-жовтий прапор. Надзвичайно красивим є центр міста, де збереглося багато цікавих громадських і культових споруд. Зокрема, костел Діви Марії (1672-1703), кафедральний костел (1729), вірменський костел (1762) тощо.

0023№0023 Володимир-Волинський – древнє українське місто, яке вперше згадується у літописі під 988 роком. З ХІІ ст. місто було столицею Галицько-Волинського князівства. У 1324 році Володимир отримав Магдебурзьке право. Після унії 1569 року місто опинилося у складі Речі Посполитої, а після її розподілу у 1795 році було приєднане до Росії (тоді ж було перейменоване з Володимира на Володимир-Волинський). Після ІІ Світової війни місто перебувало у складі Польщі, а у 1939 році було приєднане до СРСР.

0024№0024 Жо́вква — місто в Львівській області, районний центр. Поселення засноване у 1368 р. Міські права отримало в 1603. Відоме як місто ремісників. В XVII столітті Жовква була резиденцією короля Речі Посполитої Яна III Собеського. В кінці XVII — початку XVIII століть тут славилась художня школа і школа різьби по дереву.

 

0025№0025 Закарпатський музей народної архітектури та побуту — музей просто неба в місті Ужгород, складається з архітектурних пам’яток старовинного закарпатського села і зразків найдавніших і найбільш розповсюджених видів народного прикладного мистецтва. Відкритий для відвідувачів у червні 1970 року займає площу 5,5 га, розташований поблизу території Ужгородського замку. У музеї представлені зразки житла і садиб закарпатців низинних районів (долинян, румунів іугорців), а також — горян (бойків і гуцулів). У музеї просто неба розміщені 7 садиб, 6 житлових будівель, церква, дзвіниця, школа, кузня, млин, корчма. У музеї зберігається понад 14 тисяч експонатів.

 

0026№0026 Кре́менець — місто районного підпорядкування, центр ра­йону, економічний і культурний осередок пів­нічної (волинської) частини Тернопільської області. Розташоване біля підніжжя Кременецьких гір. Найцікавіша пам’ятка Кременця – замок ІX-XVІ ст., розташований він на горі Бона, висота якої 397 м. над рівнем моря.

 

0027№0027 Дубно – районний центр у Рівненській області. Дубно відоме з 1100 року. Перша згадка про нього зустрічається в Іпатіївському літописі. Припускається, що у XIV столітті у Дубні з’явився перший дерев’яний замок, а вже у XV столітті починається зведення мурованого замку. У 1498 році місто отримує Магдебурзьке право.  Головною архітектурною принадою міста є Дубенський замок — фортеця, споруджена над берегами річки Іква у 1492 р. князем Костянтином Острозьким. За роки свого існування замок жодного разу не був захоплений.

Ваш відгук

Ви повинні увійти, щоб залишати відгуки.